THERMO-GEN COLD™ - zimnochronne pokrowce termoizolacyjne dla przemysłu

Pokrowce termoizolacyjne - oszczędność energii w rozwiązaniach przemysłowych.

THERMO-GEN COLD™ - zimnochronne pokrowce termoizolacyjne dla przemysłu
Oszczędność energii w rozwiązaniach przemysłowych (Crystal Kwok / Unsplash)

Instalacje przemysłowe wykorzystują zaawansowane procesy technologiczne, które wymagają utrzymania niskiej temperatury przesyłanego medium energetycznego. Aby sprostać tym wymaganiom, stosuje się zimnochronne pokrowce termoizolacyjne THERMO-GEN COLD™, które są specjalnie zaprojektowane do osłony armatury, rur, połączeń elastycznych oraz urządzeń procesowych i technologicznych, takich jak wymienniki chłodu, pompy, maszyny, zbiorniki.

Zastosowanie pokrowców termoizolacyjnych

Pokrowce THERMO-GEN COLD™ znajdują zastosowanie w instalacjach wody lodowej, glikolu oraz amoniaku, a także w instalacjach chłodu w budownictwie, biurach, hotelach czy restauracjach. Dzięki temu, że izolują one termicznie elementy instalacji, poprawiają efektywność energetyczną, co ma pozytywny wpływ na koszty związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury. Ponadto, zimnochronne pokrowce termoizolacyjne zapobiegają kondensacji oraz osadzaniu się lodu, co pozwala uniknąć uszkodzeń elementów instalacji.

Textile Finishing unit setup
Pokrowce termoizolacyjne dla przemysłu - Lalit Kumar / Unsplash

Zalety pokrowców termoizolacyjnych

Izolacje termiczne THERMO-GEN COLD™ firmy Genergo są nie tylko skuteczne, ale również trwałe i łatwe w montażu. Ich zastosowanie pozwala na zachowanie niskiej temperatury przesyłanego medium energetycznego, co jest kluczowe dla róznego rodzaju instalacji przemysłowych. Dzięki temu można zwiększyć efektywność energetyczną oraz zminimalizować koszty związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w instalacjach.

THERMO-GEN COLD™ to wyjątkowy produkt firmy Gergo, który został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu kompleksowej izolacji zimnochronnej w przemyśle.

Dzięki swojej niezwykle skutecznej termoizolacji, pokrowce THERMO-GEN COLD™ chronią przed utratą energii oraz zapewniają ochronę przed mrozem i zimnem.

Montaż pokrowców THERMO-GEN COLD™ jest prosty i intuicyjny, co pozwala na ich szybkie i skuteczne wykorzystanie.  Dzięki temu można skrócić przerwy w pracy związane z przeglądami i naprawami.

Właściwości izolacyjne tych pokrowców sprawiają, że są one niezwykle skuteczne w utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz systemów. Ponadto pokrowce termoizolacyjne firmy Genergo charakteryzują się niezawodnością i długą żywotnością.

Korzyści ze stosowania pokrowców termoizolacyjnych

Pokrowce THERMO-GEN COLD™ oferują wiele korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim, ich skuteczna izolacja zimnochronna przyczynia się do oszczędności energii poprzez zapobieganie utracie ciepła w instalacjach. Dzięki temu, pokrowce THERMO-GEN COLD™ pomagają zmniejszyć koszty eksploatacyjne.

Inną ważną zaletą jest zapobieganie kondensacji powierzchniowej oraz korozji, co przekłada się na wydłużenie żywotności urządzeń i instalacji.

Kolejną korzyścią wynikającą z użycia pokrowców THERMO-GEN COLD™ jest ochrona armatury przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć, pył i zanieczyszczenia. Pokrowce THERMO-GEN COLD™ mają właściwości przeciwpożarowe oraz wygłuszające, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Właściwości pokrowców termoizolacyjnych

THERMO-GEN COLD™ to innowacyjna izolacja termiczna zaprojektowana do stosowania w instalacjach przemysłowych o niskich temperaturach. Ten elastyczny pokrowiec termiczny skutecznie zapobiega wykraplaniu się wody na armaturze, minimalizuje powstawanie szronu i oblodzenia.

Dzięki poszyciu z włókna szklanego pokrytego z dwóch stron warstwą silikonu THERMO-GEN COLD™ zapewnia bardzo dobrą szczelność i ochronę izolowanej powierzchni.

Ponadto, THERMO-GEN COLD™ może być stosowany w pomieszczeniach, gdzie produkuje się żywność, ponieważ posiada atest PZH.

Zakres pracy pokrowców termoizolacyjnych THERMO-GEN COLD™

THERMO-GEN COLD™ może pracować w zakresie temperatur od -15°C do 100°C i ma obliczeniowy opór cieplny wynoszący od 1,77 do 2,35 m2K/W dla 10°C, w zależności od zastosowanej gęstości i grubości izolacji.

Pokrowiec termoizolacyjny THERMO-GEN COLD™

Z czego wykonane są pokrowce termoizolacyjne?

Pokrowiec składa się z pięciu elementów: poszycia wewnętrznego i zewnętrznego wykonanego z włókna szklanego pokrytego dwustronnie warstwą silikonu, regulatora wykonanego ze stali nierdzewnej, warstwy izolacji z maty z włókien mineralnych o grubości 60-80 mm oraz paska ściągającego z rzepem wykonanego z włókna szklanego pokrytego silikonem.

THERMO-GEN COLD™ wyposażony jest w kołnierz uszczelniający wykonany z włókna szklanego pokrytego silikonem. Wykończenia wykonane są z nici Kevlar, co zapewnia wytrzymałość pokrowca. Dzięki łatwemu i szybkiemu montażowi/demontażowi oraz bezproblemowemu dostępowi do instalacji pokrowiec THERMO-GEN COLD™ pozwala skrócić czas przestojów remontowych, oraz inspekcyjnych.

Dlaczego warto stosować pokrowce termoizolacyjne?

Podsumowując, pokrowce THERMO-GEN COLD™ są idealnym rozwiązaniem dla izolacji zimnochronnej w instalacjach różnych mediów, takich jak woda lodowa, glikol, amoniak czy kanały wentylacyjne. Dzięki ich skutecznej izolacji montaż jest prosty i szybki, a ich zastosowanie pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej i obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Pokrowce THERMO-GEN COLD™ oferują wiele korzyści, w tym oszczędność energii, ochronę przed kondensacją i korozją, zapobieganie oblodzeniu urządzeń, łatwy i szybki montaż/demontaż, bezproblemowy dostęp do instalacji, ochronę armatury przed czynnikami zewnętrznymi oraz właściwości przeciwpożarowe i wygłuszające. Dlatego pokrowce THERMO-GEN COLD™ są idealnym rozwiązaniem dla izolacji zimnochronnej w różnego rodzaju instalacjach.