Pokrowce termoizolacyjne THERMO-GEN SPECIAL™

Pokrowce THERMO-GEN SPECIAL™ to innowacyjne rozwiązanie dla ochrony instalacji przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz, wiatr, śnieg czy promieniowanie UV. Dzięki nim, można skutecznie zabezpieczyć armaturę oraz zapobiec wyciekom energii cieplnej.

Pokrowce termoizolacyjne THERMO-GEN SPECIAL™
Pokrowce termoizolacyjne THERMO-GEN SPECIAL™

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm i instytucji inwestuje w odpowiednie zabezpieczenie swoich urządzeń przed negatywnym wpływem różnych czynników, takich jak promieniowanie UV, deszcz, wiatr czy też agresywne środki chemiczne. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapewnienie odpowiedniej ochrony jest zastosowanie pokrowców termicznych THERMO-GEN SPECIAL™.

Rodzaje pokrowców termoizolacyjnych THERMO-GEN SPECIAL™.

Rodzaje pokrowców termoizolacyjnych THERMO-GEN SPECIAL™

THERMO-GEN CR™

- przeznaczony dla obszarów narażonych na częste mycie i spryskiwanie detergentami, powodującymi degradację i korozję urządzeń, a także na dynamiczne wycieki agresywnych mediów z wnętrza zaizolowanej instalacji.

THERMO-GEN AC™

- wyposażony w izolację termiczną z dodatkową warstwą wygłuszającą dla urządzeń generujących hałas. Pokrowce te stosuje się w instalacjach wymagających poprawy warunków BHP w zakresie norm akustycznych, a także w zakładach wymagających wprowadzenia dodatkowej bariery dla hałasu emitowanego przez urządzenia np. zawory regulacyjne, pompy, agregaty chłodnicze, sprężarki.

THERMO-GEN ATM™

- produkt „szyty na miarę”, który zabezpiecza urządzenia przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu, śniegu, wiatr czy też promieniowanie UV. Chroni izolowane urządzenie przed wodą, korozją oraz wyciekiem energii cieplnej z instalacji.

Zalety pokrowców THERMO-GEN SPECIAL™

Zalety pokrowców THERMO-GEN SPECIAL™

Ochrona przed wyciekiem energii cieplnej z instalacji

Pokrowce THERMO-GEN SPECIAL™ mają właściwości izolacyjne, co skutecznie chroni przed wyciekiem energii cieplnej z instalacji. Dzięki temu dochodzi do minimalizacji strat ciepła, co z kolei przekłada się na oszczędności w zużyciu energii.

Skuteczna izolacja dzięki pokrowcom termoizolacyjnym.

Kolejną zaletą pokrowców THERMO-GEN SPECIAL™ jest izolacja termiczna. Izolacja jest szczególnie istotna w przypadku urządzeń, które wymagają utrzymania stałej temperatury, jak chociażby pompy ciepła czy agregaty chłodnicze.

Zastosowanie pokrowców przyczynia się do zmniejszenia kosztów przesyłu energii i utrzymania wymaganej temperatury w instalacjach.

Łatwy i szybki montaż/demontaż pokrowców termoizolacyjnych.

Montaż i demontaż pokrowców THERMO-GEN SPECIAL™ jest bardzo prosty i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi lub elementów konstrukcyjnych. Dzięki temu można oszczędzić czas i pieniądze związane z koniecznością wynajmowania specjalisty lub wykorzystywania skomplikowanych narzędzi. Pokrowce są przystosowane do prostego i szybkiego zamontowania i demontażu, co pozwala na bezproblemowy dostęp do instalacji i skrócenie przestojów remontowych oraz inspekcyjnych.

Właściwości przeciwpożarowe i wygłuszające pokrowców termoizolacyjnych.

Pokrowce THERMO-GEN SPECIAL™ mają właściwości przeciwpożarowe, dzięki czemu zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dodatkowo ich wygłuszające właściwości sprawiają, że są idealnym rozwiązaniem w przypadku instalacji, które generują hałas.

Ochrona przed promieniowaniem UV i warunkami atmosferycznymi

Pokrowce THERMO-GEN SPECIAL™ zapewniają skuteczną ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, deszczem, śniegiem i wiatrem. Dzięki temu armatura znajdująca się poza przestrzenią zamkniętą jest zabezpieczona przed uszkodzeniami i przedwczesnym zużyciem, co wpływa na jej wydajność i żywotność.

Poprawa warunków BHP poprzez stosowanie pokrowców termoizolacyjnych.

Pokrowce THERMO-GEN SPECIAL™ to także idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć bezpieczeństwo pracy swoich pracowników i poprawić warunki BHP. Dzięki zastosowaniu pokrowców THERMO-GEN SPECIAL™ ochrona przed hałasem i promieniowaniem UV jest bardziej skuteczna, co wpływa na poprawę warunków pracy. Ponadto, łatwy i szybki montaż/demontaż bez dodatkowych elementów konstrukcyjnych, narzędzi oraz szkoleń sprawia, że zastosowanie tych pokrowców jest bezproblemowe i nie wymaga większych nakładów pracy. Dzięki temu, że armatura znajdująca się poza przestrzenią zamkniętą jest zabezpieczona, zmniejsza się ryzyko awarii, co wpływa na bezpieczeństwo pracowników.

Dlaczego warto stosować pokrowce termoizolacyjne Genergo?

Dlaczego warto stosować pokrowce termoizolacyjne Genergo?

Podsumowując, pokrowce THERMO-GEN SPECIAL™ to innowacyjne rozwiązanie dla firm, które chcą chronić swoją armaturę przed skutkami niskiej lub wysokiej temperatury oraz promieniowaniem UV. Dzięki nim można zapewnić bezpieczną i efektywną pracę instalacji oraz poprawić warunki BHP w miejscu pracy.

Ich zastosowanie to także gwarancja oszczędności, ponieważ zapobiegają wyciekowi energii cieplnej z instalacji, co z kolei wpływa na obniżenie kosztów energii. Dodatkowo łatwy montaż i demontaż pokrowców THERMO-GEN SPECIAL™ pozwala na bezproblemowy dostęp do armatury, co skraca czas przestojów remontowych i inspekcyjnych.

Warto również podkreślić, że pokrowce THERMO-GEN SPECIAL™ mają właściwości przeciwpożarowe i wygłuszające, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla instalacji i pracowników.

Dlatego też zachęcamy do stosowania pokrowców THERMO-GEN SPECIAL™ w Państwa firmie. To inwestycja w bezpieczeństwo pracy i oszczędność kosztów. Wystarczy skontaktować się z nami, a nasza ekipa specjalistów pomoże dobrać odpowiednie rozwiązania dla Państwa instalacji.