Więcej o Genergo


GENERGO to generowanie skutecznych rozwiązań..

Fascynacja techniką i wrodzona dociekliwość są naszymi znakami rozpoznawczymi.

PÓJŚĆ O KROK DALEJ – te słowa zakodowane od dzieciństwa wciąż rozbrzmiewają w naszych głowach, są naszym mottem i siłą napędową.

Trzy ważne fakty

  • Mamy ponad 30 lat doświadczenia w branżach technicznych.
  • Mija już 10 lat, od kiedy jesteśmy zaangażowani w tworzenie efektywnych rozwiązań dla przemysłu. Działamy jako zgrany międzypokoleniowy zespół, młodych i starszych inżynierów oraz doświadczonych specjalistów. Wiedza ekspercka jest szczególnie ważna w obszarach związanych z termodynamiką i przesyłem energii cieplnej.
  • Od 6 lat jesteśmy zakładem produkcyjnym

 

Wiosna 2012

Był to jeden z tych ważnych momentów, kiedy wspólnie postanowiliśmy pójść o krok dalej. Usiedliśmy przy stole w sześć osób, trwała zwykła dyskusja na tematy zawodowe, od słowa do słowa – stworzyliśmy nową perspektywę, była burza mózgów, były nowe pomysły i niedługo potem powstał konkretny plan. Mieliśmy już wówczas duże doświadczenie jako specjaliści. Doszliśmy do wniosku, że jesteśmy gotowi przyjąć wyzwanie, żeby skutecznie działać w regionie Kujawsko-Pomorskim jako firma Genergo, a później zakład produkcyjny.

Geneza GENERGO

Impulsem do działania były nasze przeglądy i audyty instalacji parowych. To one ukazały nam potrzebę optymalizacji przesyłu energii cieplnej. Intensywnie myśleliśmy, co zrobić, by tej energii było więcej, by ona nie wytracała się w nieefektywnych systemach. Zainteresowaliśmy się tematem izolacji oraz termowizji. I tu znaleźliśmy odpowiedź, dzięki tworzeniu izolacji termicznych, w 2013 roku, mogliśmy dalej generować energię.

Od dystrybucji do własnej produkcji

W początkowym okresie dystrybuowaliśmy produkty innego producenta, który wówczas ograniczał zakres swojej działalności. Z tego właśnie powodu i ze względu na ciągłą potrzebę ulepszania produktu, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu własnej produkcji w 2013 roku. Był to znów odważny, odpowiedzialny, ale też właściwy krok, który wyznaczył nowy kierunek naszych działań. Wreszcie mogliśmy bardziej elastycznie reagować na potrzeby klientów. Odtąd mogliśmy faktycznie dbać o każdy szczegół zamawianych u nas produktów.

Możemy z satysfakcją odnotowywać duże osiągnięcia, jakimi są projekty pod klucz.

Usługę dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta, detale produktu projektujemy zgodnie z potrzebami określonego przedsiębiorstwa.

To produkt ma się dostosować do potrzeb klienta, a nie odwrotnie - to nasza fundamentalna zasada.

Dzieciństwo pełne pasji

Zanim nauczyliśmy się czytać, bawiliśmy się już w elektroników. Rodzinny zakład elektroniczny rozbudzał naszą wyobraźnię i rozwijał zamiłowania do technicznych zagadek, pierwsze asysty przy pracy dorosłych nauczyły odpowiedzialnej sprawczości, praktykowaliśmy wówczas dociekliwość i dokładność. Cechy te towarzyszą nam do dziś i pozwalają nam być specjalistami, którzy angażują się w pracę, którzy dążą do skutecznych rozwiązań. Wspólnie udało się nam zrealizować wiele marzeń zawodowych. Miernikiem wytrwałości i zaangażowania może być np. ukończenie studiów inżynierskich na Politechnice Poznańskiej po 50 roku życia przez jednego z członków zespołu. Dzięki pracy w Genergo podejmujemy autentycznie interesujące nas zagadnienia, wspieramy tworzenie nowych dróg rozwoju dla pracowników w naszym regionie.

Dziś

Spełniamy wysokie wymagania współpracujących z nami zakładów przemysłowych i korporacji. Mamy rzetelne procedury wewnętrzne, dysponujemy certyfikatami i referencjami. Nadal poszerzamy swoją wiedzę, ponieważ jesteśmy świadomi tempa zmian w branży. Z pasją rozwijamy nasze przedsiębiorstwo, by wciąż odpowiadało na potrzeby rynku. Daje nam to ogromną satysfakcję.

Oferta GENERGO w skrócie

  • produkcja pokrowców termoizolacyjnych standardowych i pod wymiar,
  • modernizacja izolacji termicznej ciągów technologicznych, w tym: (izolacja: rurociągów, zbiorników, kotłów, kanałów spalinowych, turbin, armatury przemysłowej)
  • audyty energetyczne instalacji cieplnych,
  • pomiary obiektowe,
  • montaże,
  • projektowanie i produkcja izolacji na indywidualne zamówienie,
  • doradztwo techniczne.

ZREALIZOWANE PROJEKTY